Моё меню Общее меню Сообщество Правила форума Все прочитано
Вернуться   uForum.uz > ИКТ и телеком > События... > Интернет-фестиваль
Сообщения за день Поиск
Знаете ли Вы, что ...
...до того как открыть новую тему, стоит использовать поиск: такая тема уже может существовать.
<< Предыдущий совет - Случайный совет - Следующий совет >>

Интернет-фестиваль Вопросы организации и проведения мероприятия (if.uz).


Ответить

 
Опции темы Опции просмотра
Старый 21.09.2010 17:01   #351  
Real ID Group
Аватар для Nodir Sharipov
Оффлайн
Сообщений: 841
+ 154  216/149
– 4  4/3

UzbekistanОтправить сообщение для Nodir Sharipov с помощью Skype™
Оффтоп:
Цитата:
Сообщение от TpaTaTa Посмотреть сообщение
Контент - Сайт для програмистов с 75% контента -копипаста о новостях it - ок убедили - 3
Вы забыли что они переводили его на узбекский язык, ну очень большая работа проделана молодыми программистами...установили фришный лайвстрит и дефолтный фришный шаблон и конечно перевели много-много текстов. Итог первое место.

Последний раз редактировалось Nodir Sharipov; 21.09.2010 в 17:05.
Ответить 
4 "+" от:
Старый 21.09.2010 17:08   #352  
Аватар для Shohxusrav
Оффлайн
Спорт янгиликлари / FANAT.UZ
Администратор
AKA:Shohxusrav
Сообщений: 12
+ 0  3/3
– 8  25/6

UzbekistanОтправить сообщение для Shohxusrav с помощью ICQОтправить сообщение для Shohxusrav с помощью YahooОтправить сообщение для Shohxusrav с помощью Skype™Мой мир
Цитата:
Сообщение от Lutfillo Tursunov Посмотреть сообщение
Shohxusrav,
Сайт администратори экансиз, демак, оммавий ахборот етказишга масъул шахссиз. Шундай масъулликка эга экансиз, муомала маданиятига амал қилишингиз шарт.
Сиз "Жисмоний тарбия ва спорт соҳасидаги энг яхши сайт" номинацияси бўйича эътироз билдиряпсиз. Аммо, нега "Андижон" ФК веб-сайти бу номинацияда ғолибликка муносиб эмас деб ҳисоблайсиз? Бу сайт айнан шу йўналишга мос сайт.
Сайтнинг ғолиб бўлиши учун унга кўпроқ ташриф буюрувчилар борлигининг ўзи етарли эмас. Сайт дизайни ва фойдаланишдаги қулайлиги ва энг асосийси, контент, яъни сайтдаги маълумот ва ахборотларнинг сифати, тезлиги, мазмунига эътибор берилади.
"Андижон" ФК сайти ўз фунцияси жиҳатдан шу талабларга жавоб бера олади. Клуб доирасидаги маълумотлар батафсил келтирилган, дизайни ҳам, сайтдан фойдаланиш ҳам қулай. Клубга тааллуқли янгиликлар сайт муаллифлари томонидан тезкорликда ёритилади.
Сизнинг FANAT.UZ сайтингизга келсак, тўғри янгиликларни тезкорликда ёритасиз, дизайн ҳам яхши, фойдаланиш ҳам қулай. Аммо, муаллифлик мақолалар деярли йўқ ҳисоби. Сайтингиз ахборот йўналишида, яъни электрон ОАВ шаклида фаолият юритгани учун ҳам сизнинг сайтингиздан энг аввало муаллифлик хабарлари, мақолалари талаб этилади. Таржима ва бошқа сайтлардан олинган хабарлар сайт контентини тўла оқлай олмайди. Агар сайтингизда таҳлилий муаллифлик мақолаларини доимий равишда бериб боришни йўлга қўйсангиз, ишонаверинг, албатта муваффақият қозонасиз.
SportPortal.Uz сайтига юқорироқ баҳо берилганлигининг сабаби эса - ушбу порталда барча спорт турлари бўйича янгиликлар ёритилади. Фестивал номинацияси фақат футболдан иборат эмаску, шу сабабли бу портал бошқа сайтларга қараганда ўз йўналишида ажралиб туради. Мазкур порталда ҳам ҳамма хабарлари ўз муаллифлари томонидан тайёрланмаган бўлса-да, жиддий рақобатчиси йўқлиги сабаб ҳам юқори ўринларда турибди.
Сизнинг сайтингиз, шу билан бирга fk.uz ва бошқа футбол янгиликларига ихтисослашган сайтлар ҳозирча uff.uz нинг соясида қолиб кетяпти. Сабабини ўзингиз менданам яхшироқ биласиз - таҳлилий чиқишлар. Демак, бу йўналишнинг ҳозирча ўз етакчиси бор.Ва у фестивалда муносиб баҳоланди.
Фикримни тушунтира олдим деб ўйлайман, келгуси ишларингизда муваффақиятлар тилайман.
Авваламбор танкид учун ташаккур. Сайтимизнинг камчиликлари хам бор. Таъкидлаб щтганингиздай фанат ва фк уфф соясида колиб кетмокда. Демак сайтни янада ривожлантириш балким яна бошка спорт турларини киритишимизни талаб килади. Лекин турт йилдан бери нахот шу фестифалда урин ололмаётганимиз одамни ранжитади. Танкидиз учун яна бир бор рахмат!
Ответить 
"+" от:
Старый 21.09.2010 17:09   #353  
uParty Member Known ID Group Ultimate
Аватар для OmoN
Оффлайн
програмщег
Сообщений: 4,971
+ 2,743  5,086/2,116
– 69  99/68

Uzbekistan
Цитата:
Сообщение от TpaTaTa Посмотреть сообщение
про контент помолчу...
Почему молчите? Говорите что думаете. Или контент не читали?
Цитата:
Сообщение от TpaTaTa Посмотреть сообщение
Контент - Сайт для програмистов с 75% контента -копипаста о новостях it - ок убедили - 3
Можно пруф?
__________________
Ошибки прошлого, мудрость будущего. (с)Д.Тернер.

Последний раз редактировалось OmoN; 21.09.2010 в 17:11.
Ответить 
Старый 21.09.2010 17:24   #354  
Real ID Group uParty Member
Аватар для Lutfillo Tursunov
Оффлайн
Xabar
Сообщений: 1,597
+ 745  1,505/647
– 2  1/1

Uzbekistan
Цитата:
Сообщение от Shohxusrav Посмотреть сообщение
Демак сайтни янада ривожлантириш балким яна бошка спорт турларини киритишимизни талаб килади. Лекин турт йилдан бери нахот шу фестифалда урин ололмаётганимиз одамни ранжитади.
Сайтнинг номи FANAT.UZ. Мени фикримча, бошқа спорт турларини киритса ҳам бўлади. Юртимизда футбол фанатларидан ташқари, бокс, кураш ва бошқа спорт турлари фанатлари анчагина топилади. Шу йўналишда сайтни ривожлантириш ҳам мумкин.
Аммо, энг асосийси, сайт қандай йўналишда бўлмасин, ўз муаллифларига, оригинал муаллифлик мақолаларига эга бўлса, ўқувчисиям кўпаяди, эътирофгаям сазовор бўлади. Бу мени фикрим.
Тушунаман. Ҳамма ўз қилган меҳнатларининг қадрини ўзи билади. Фестивалда 700дан ортиқ сайтлар қатнашди ва улардан 50тачаси совриндор бўлди. Демак, 650та сайт эгаси қайсидир маънода ранжийди, чунки меҳнати сингган. Аммо, наилож, танлов қоидалари шунақа. Ҳайъат аъзолари ҳам турлича қарашга эга. Уларнинг танловлари қоришмаси - якунда акс этади. Бу эса ҳамма танлов 100 фоиз ҳақли бўлади дегани эмас. Америкада ёки Европадаги танловлар ҳам шу тахлид якун топади-ку. Шунинг учун қаттиқ ранжишга сабаб қидириш шарт эмас деб ўйлайман. Ишларингизни келгусида қандай ривожлантириш ҳақида бош қотириш бундан кўра фойдалироқ бўлади
Омад!
__________________

Ответить 
Старый 21.09.2010 17:58   #355  
Аватар для Shohxusrav
Оффлайн
Спорт янгиликлари / FANAT.UZ
Администратор
AKA:Shohxusrav
Сообщений: 12
+ 0  3/3
– 8  25/6

UzbekistanОтправить сообщение для Shohxusrav с помощью ICQОтправить сообщение для Shohxusrav с помощью YahooОтправить сообщение для Shohxusrav с помощью Skype™Мой мир
Цитата:
Сообщение от Lutfillo Tursunov Посмотреть сообщение
Цитата:
Сообщение от Shohxusrav Посмотреть сообщение
Демак сайтни янада ривожлантириш балким яна бошка спорт турларини киритишимизни талаб килади. Лекин турт йилдан бери нахот шу фестифалда урин ололмаётганимиз одамни ранжитади.
Сайтнинг номи FANAT.UZ. Мени фикримча, бошқа спорт турларини киритса ҳам бўлади. Юртимизда футбол фанатларидан ташқари, бокс, кураш ва бошқа спорт турлари фанатлари анчагина топилади. Шу йўналишда сайтни ривожлантириш ҳам мумкин.
Аммо, энг асосийси, сайт қандай йўналишда бўлмасин, ўз муаллифларига, оригинал муаллифлик мақолаларига эга бўлса, ўқувчисиям кўпаяди, эътирофгаям сазовор бўлади. Бу мени фикрим.
Тушунаман. Ҳамма ўз қилган меҳнатларининг қадрини ўзи билади. Фестивалда 700дан ортиқ сайтлар қатнашди ва улардан 50тачаси совриндор бўлди. Демак, 650та сайт эгаси қайсидир маънода ранжийди, чунки меҳнати сингган. Аммо, наилож, танлов қоидалари шунақа. Ҳайъат аъзолари ҳам турлича қарашга эга. Уларнинг танловлари қоришмаси - якунда акс этади. Бу эса ҳамма танлов 100 фоиз ҳақли бўлади дегани эмас. Америкада ёки Европадаги танловлар ҳам шу тахлид якун топади-ку. Шунинг учун қаттиқ ранжишга сабаб қидириш шарт эмас деб ўйлайман. Ишларингизни келгусида қандай ривожлантириш ҳақида бош қотириш бундан кўра фойдалироқ бўлади
Омад!
Сизга хам рахмат!
Ответить 
Старый 21.09.2010 18:17   #356  
Real ID Group uParty Member UzSat.net
Аватар для Azamat Davletmuratov
Оффлайн
Газета "Нукусская Неделя"
Гл.редактор
AKA:Aziken
Сообщений: 4,510
+ 1,960  1,328/807
– 0  93/72

UzbekistanОтправить сообщение для Azamat Davletmuratov с помощью ICQМой мир
Оффтоп:
Цитата:
Сообщение от gzega Посмотреть сообщение
Поисковик там не очень, во всяком случае в шапке.
Ну... наверно это и заметили члены жюри ИФ-2010
Хоть что-то там полезное нашли для себя? А то я постоянно мучаюсь и ищу-ищуу...
Ответить 
Старый 21.09.2010 18:21   #357  
Real ID uParty Miss uForum Ultimate
Аватар для Tatyana Belyakova
Оффлайн
AKA:Flower
Сообщений: 9,996
+ 10,740  8,468/3,420
– 429  257/220

UzbekistanОтправить сообщение для Tatyana Belyakova с помощью Skype™LiveJournalFacebook
Цитата:
Сообщение от Azamat Davletmuratov Посмотреть сообщение
Оффтоп:
Цитата:
Сообщение от gzega Посмотреть сообщение
Поисковик там не очень, во всяком случае в шапке.
Нет, Азамат, не это Суть то национального фестиваля в том, что участвовать могут только сайты в домене .uz
Ответить 
Реклама и уведомления
Старый 21.09.2010 19:28   #358  
Аватар для KAIN Hawk
Оффлайн
East Telecom / TPS
Сообщений: 12
+ 7  5/2
– 0  2/1

Uzbekistan
TpaTaTa ох как Вы громко заявили о том что Дару Дар - это шлак...
Теперь обоснуйте свои слова..

Ибо Дару Дар Уз - сообщество которому ненужен гламурный дизаин и фритипюперные навороты в функционале..все достаточно и так просто и минималистично как в шаблоне, так и в возожностях.. Главное у нас - это идея, и цель - Делать мир лучше с каждым днем..

Кстати насчет первого места - портала webdot - лично у меня вызвало недоумерие...т.к ну совсем тематика сайта узкая и никак не подходит для такого обширного понятия "лучший сайт для молодежи" - для всей молодежи Узбекистана..

Последний раз редактировалось KAIN Hawk; 21.09.2010 в 19:38.
Ответить 
Старый 21.09.2010 19:37   #359  
Real ID Group
Аватар для Vladislav Gubenko
Оффлайн
ТУИТ
преподаватель
AKA:AquaTropic
Сообщений: 1,044
+ 174  537/289
– 0  4/4

UzbekistanМой Круг
Цитата:
Сообщение от Aleksandra Stimban Посмотреть сообщение
Оффтоп:
Цитата:
Сообщение от Vladislav Gubenko Посмотреть сообщение
А мне понравилось. Хотя многого не понял из того, что было. Несмотря ни на что, организаторам честь и почет - за организацию всего, что было.
Кажется я с Вами рядом сидела. Или нет...
Оффтоп:
Даже и не знаю... Слева от меня сидела женщина, которая, кажется, отгадывала кроссворд. Но знаю точно и наверняка, что за моей спиной сидел Антон Коваленко.
И вообще, я заметил, что круг любителей и спецов узнета довольно ограничен: почти все друг друга знают, пусть даже и заочно. С одной стороны это радует, с другой - беспокоит.
Кстати, похоже, что идея снять с фестиваля свои сайты принадлежит не только мне. Многие отличные и известные сайты я не увидел в победителях.
Извините за глупый вопрос: а не был ли это фестиваль первой лиги Узнета? Спешу предупредить, что свой сайт я никак не отношу к высшей лиге. Просто интересно знать мнение форумчан.
Ответить 
Старый 21.09.2010 19:43   #360  
Real ID uParty Miss uForum Ultimate
Аватар для Tatyana Belyakova
Оффлайн
AKA:Flower
Сообщений: 9,996
+ 10,740  8,468/3,420
– 429  257/220

UzbekistanОтправить сообщение для Tatyana Belyakova с помощью Skype™LiveJournalFacebook
Цитата:
Сообщение от Vladislav Gubenko Посмотреть сообщение
И вообще, я заметил, что круг любителей и спецов узнета довольно ограничен: почти все друг друга знают, пусть даже и заочно. С одной стороны это радует, с другой - беспокоит.
А почему беспокоит?
Цитата:
Сообщение от Vladislav Gubenko Посмотреть сообщение
Извините за глупый вопрос: а не был ли это фестиваль первой лиги Узнета?
Что Вы имеете в виду?
Ответить 
Ответить




Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
Advertisement System V2.5 By Branden
OOO «Единый интегратор UZINFOCOM»


Новые 24 часа Кто на форуме Новички Поиск Кабинет Все прочитано Вверх